Animefest 2015

9. května 2015 v 20:03 | Mari |  Zážitky
Aneb jak jsem se zase jednou za půl roku vydala socializovat.


Už od srpna jsem měla naplánovaný cosplay, ale samozřejmě jsem to nechala na poslední chvíli a všechno dodělávala v posledním týdnu před AF. Nakonec jsem to překvapivě zvládla (na druhou stranu jsem měla jen jeden nový cosplay, se kterým byla aspoň nějaká práce). Ale bez dodělávání cosplaye noc před conem by to nebylo ono, že?

PÁTEK
Největší problém byla asi cesta. Tery jela už ve čtvrtek k Fejče, takže jsem nemohla z Prahy jet s ní, a nějak jsem nebyla s to zeptat se někoho, zda bych se k nim mohla vecpat. Nakonec mi nabídla Mari (další Mari, how cool is that?), ať jedu s nimi, za což jsem nemohla být víc vděčná. Ještě ráno před odjezdem jsem si prožila menší drama, když jsem byla líná vytisknout si lístek na autobus a musela jsem běhat po celém nádraží a hledat nějakou tiskárnu. Naštěstí jsem přijela s dostatečným předstihem a všechno stihla (dokonce mi i vytiskli vstup na Animefest)... a to i s taškou, která byla větší než já. Vydala jsem se tedy vstříc největšímu setkání autistů a úchylů v ČR. My adventure begins.
(podotýkám, že přesně takhle jsem vypadala, když jsem po dvaceti minutách získala svůj lístek na bus)

Cesta utekla rychle a než jsem se nadála, už jsem stála před výstavištěm a díky Tery a Fejč, které už byly ve frontě jsem ani moc dlouho nečekala.
Dostaly jsme tedy pásky (dostala jsem bílý, což mě upřímně nemohlo být více ukradené) a odebraly se do tělocvičny, kde jsme bleskově zabraly žíněnku, což bylo úplně zbytečné, prtože jsme nakonec spaly u Kormiho.
V pátek se mi vůbec nechtěl tahat cosplay. Quicksilvera už jsem si užila, ale díky moc milému panu orgovi, který nás chtěl vykopnout z tělocvičny, pokud se nepřevlíkáme do cosplaye, jsem ho na sebe nakonec velmi pomalu natáhla. A rozhodně toho nelituji; pár lidí mě poznalo a chtěli i fotku, což vždycky potěší, ale hlavně senpai Kuromaru měl v pátek Quicksilvera z Avengers... objal mě, dostala jsem coscard a vyfotili jsme se spolu (bohužel fotka se ještě neobjevila na facebooku a nevím, jestli někdy objeví, ale i tak to byl zážitek).

Potkala jsem Sam, která měla cosplay Sama. A... wow, Sam mi vážně chyběla... hlavně protože jsme obě totálně odporné bytosti, které nevydrží pět minut bez utahování si z nějaké nižší entity. AF je místo, kde se všechny naše oběti sejdou pohromadě, takže jsme byly jako v hodně škodolibém ráji.
Nicméně jsme mezi nehezkými vtipy stihly naplánovat i cosplay a přednášku. Těšing.
Cosplaye v pátek pro mě nebyly nijak moc zajímavé, kromě naprosto úžasného Simona, z kterého jsme s Tery byly naprosto nadšené, a již výše zmíněného Quicksilvera.
Bohužel jsme musely odejít dost brzo, abychom stihly dojít si do tělocvičny pro věci, dojet ke Kormimu a dodělat cosplay na Buzze. To poslední bylo obzvlášť velké dobrodružství a opravdu nezávidím Fejče a Tery tu výrobu. Nakonec jsme se na to vykašlaly a šly spát.

SOBOTA
Vykopali jsme se z postele poměrně brzo, abychom se mohli připravit, dodělat cosplay a dorazit na Výstaviště nějak rozumně. Ráno shrnu asi takhle: Byl to boj.
Nebylo to ovšem nic v porovnání s tím, když jsme vyšli z domu a po ujití zhruba deseti metrů se Buzz začal rozpadat. Po příchodu na Výstaviště nás tedy čekalo zhruba půl hodinové opravovaní a pro Fejč velké utrpení, když jsme jí museli kus cosplaye přilepit k noze tavkou, ale musím říct... stálo to za to.
Jakmile jsme vyšli ven, seběhla se kolem nás hromada fotografů. Páni, ještě nikdy jsem si nepřipadala tak oblíbená. Čekala jsem, že si nás nás pár lidí vyfotí a někdo nás pozná, ale že z nás budou až tak nadšení, to by mě nikdy nenapadlo. Jakmile nás zastavil nějaký fotograf, seběhli se tři další. Cesta do rotundy, která normálně zabere pět minut, nám trvala hodinu (a nebylo to kvůli tomu, že by se náš Buzz nemohl skoro hýbat). Byl skvělý pocit, když nás všichni chválili a fotografové se o nás prali a skoro nás ani nenechali se najíst (jídlo jsem mimochodem celý den sockovala, protože jsem šetřila na alpaku). Byli z nás hvězdy Animefestu a to jsme ani neměli animu cosplay.

Teď by se asi slušelo, dát sem pár fotek:
(photo by Johana Kovářová)

(Společně čistíme svět - photo by Mari)


(Maricest bitches)

Den pokračoval v duchu naší velké slávy. Především, když jsme si šly koupit do Billy zelí a cestou zpátky si nás prostě muselo fotit nejvíc lidí. Navíc si nás (a naše zelí) odchytli režiséři Animefest CMV, takže se nám cesta z Billy ještě o trochu protáhla.
Pokecala jsem se spoustou lidí, hlavně s Mari a opět se Sam, se kterou jsme chtěly naplánovat přednášku, ale zrovna když jsme se pohodlně usadily do trávy, přišel za námi Daisuke, takže se samozřejmě na přednášku vůbec nedostalo a řešili jsme jen samé kraviny. Nakonec Miku (Daisukeho první crossplay, je mi vážně trapně, že je víc hot baba než já) už nevydržela zimu a odebrala se dovnitř, takže jsme se Sam měly zase soukromí. Ovšem ne na dlouho, krutý mráz zdolal i nás. No nevadí, přednášku naplánujeme na Skypu.

Byla jsem pak už nějaká unavená, tak jsem odtáhla Tery (promiň Tery), že někde zakempíme a budeme si jen neakčně povídat. Jeden z nejlepších momentů nastal, když jsme se s Tery vyvalily na schody, a přišel k nám nějaký pan fotograf, jestli si nás prý může vyfotit, jak tam tak sedíme. WTF. Podotýkám, že v tom momentu, jsme byly obě polorozpadlé, make-up rozteklý, paruky zacuchané... rozhodně ne materiál k focení, ale chtěl fotku - dostal fotku.

Nakonec jsme se nějak posbírali (hlavně jsme posbírali Buzzův cosplay) a vydali se ke Kormimu, kde jsme se najedli a rychle šli spát, protože jsme všichni byli dost utahaní. Na dobrou noc jsme si pustili naši bohyni Hemulku.

NEDĚLE
S hrůzou jsem se vzbudila v devět a uvědomila si, že jsem Sam slíbila, že v deset budu na Výstavišti. Přece jsem kvůli tomu cosplayi neběhala půl dne po Praze zbytečně. Ostatním se ale moc vstávat nechtělo, tak jsem se snažila co nejtišeji (haha) sbalit a nachystat. Překvapivě jsem dorazila jen o půl hodiny později, i když se mi nepodařilo ostatní nevzbudit. No nic.
Tahla jsem s sebou svojí obrovskou tašku, aby mi v šatně řekli, že mají plno a že mám jí do rotundy. Naštěstí jsem u schodů narazila na nějakého random otaka, kterého zřejmě přitahoval můj trashy vzhled a tři dny nemyté vlasy, protože my tašku snesl dolů. Díky otaku. V rotundě byla šatna ale taky obsazená, takže jsem byla poslána ještě do jiné, která byla taky plná. Už jsem toho měla dost a tašku jsem tam prostě hodila na zem. Šla jsem najít Sam a ostatní s lehce nasranou náladou, ale když jsem je našla, rychle se mi zase zlepšila.
Měli jsme cosplaye metro South Parku a neděli bych popsala asi takhle:

Sešli jsme se celá čtyřka + Craig a hlavně byl zase Kyman. Můj cosplay byl totální fail, ale asi o 1000% ho vylepšila paruka od Kiri, za kterou tímto ještě jednou mockrát děkuji. Je perfektní.
(photo by Sam)

(photo by Karaika)

Udělali jsme spoustu fotek, obdivovali, jak moc teple Daisuke vypadá; i když jemu moc teplo nebylo a mně ostatně taky ne, tak jsme se Sam šli dovnitř, kde jsem si koupila tu předraženou rybu, ale okay byla dobrá.
Ostatní pak šli na vyhlášení, kam už jsem to ale nestíhala, tak jsem si došla pro tašku (která překvapivě zůstala na místě, kam jsem jí hodila), našla Tery a Fejč a hurá nažrat se do KFC, kde jsme si daly pohanku. Rychle jsme do sebe naházely jídlo a vydaly se směr bus. Po menších čachrách místy jsme se s Tery pohodlně usadily díky bohu vedle sebe a čekala nás už jen dvou a půl hodinová cesta do Prahy.

Doma jsem hned padla do postele a druhý den jsem ve škole několikrát usnula, ale stálo to za to.

Animefest byl skvělý. Potkala jsem nové lidi, znovu viděla ty staré a zkusila jsem si, jaké je to mít cosplay, který všichni poznají. Je mi trochu líto, že už se to asi nikdy opakovat nebude (krom Advíku, kde Toy Story vezmeme znovu), ale na druhou stranu, o to víc potěší, když vás někdo pozná i v méně známém cosplayi.
Těším se na další cony, na cosplaye, které jsem si naplánovala (hlavně na ten, co budeme mít se Sam >:D), a taky na přednášku, která by nám snad mohla vyjít na Advík.

Adios bitches.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Edwwi Edwwi | Web | 9. května 2015 v 21:44 | Reagovat

Vidím, další člověk, co si naplánoval přednášky, ale nakonec se na většinu z nich vykašlal. Uf, nejsem jediná :D
Super článek (a podobné řeči na závěr, znáte to)

2 Mari Mari | Web | 10. května 2015 v 0:22 | Reagovat

[1]: S myšlenkou na tuhle přednášku si pohrávám už dlouho, akorát není o anime, tak se bojím, aby mi ji na nějakém českém conu uznali. Ale rozhodně se na ní nechci vykašlat :D
Děkuju c:

3 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 10. května 2015 v 21:00 | Reagovat

Tak vás jsem zdálky ohlodávala pohledem, protože prostě cosplay z filmu mého dětství, nešlo jinak. :'3

4 Mari Mari | Web | 10. května 2015 v 23:57 | Reagovat

[3]: Tys byla taky na AF? Oh no škoda, že jsme se nepotkaly.
Právě proto jsme to vybraly, byla to pro nás všechny taková nostalgie :'D

5 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 11. května 2015 v 10:55 | Reagovat

[4]: Byla, nom, letos mi to po těch devíti letech konečně vyšlo. Ale tak, byli jste boží. :'3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama