The man of U.N.C.L.E

6. září 2015 v 16:41 | Marri |  O mém neexistujícím životě


S Mari jsme si naplánovali návštěvu kina. Původně jsme měli jít na Mune, potože vypadá jako modrej jelen, ale ten dávali jen s dabingem, což se nám nechtělo, tak jsem navrhla, že zajdeme na U.N.C.L.E.
Na tumblr jsem viděla jeden gifset a cosi o tom, že to připomíná First Class, a tak jsem si řekla proč ne, za zkoušku to stojí. Mari se celou dobu před začátkem filmu děsila, na jakou kravinu to jdeme.
Její i moje obavy se vytratily s nástupem hezkého ksichtíku Henryho Caville a ruského dvojčete Erika Lehnsherra a už po pvních pěti minutách nám bylo jasné, že se nejedná o film, který by lehce připomínal First Class, ale o seriozní Cherik AU, které se nějakým zázrakem dostalo na filmová plátna.

Napoleon Solo je sukničkář a playboy, který se přejedl chytré kaše, nosí zásadně jenom fancy hadry, i když o módě toho vlastně moc neví, hodně pije a je tak trochu kretén, i když by jste to do něj s tim jeho modrookym kukučem nikdy neřeli.
Naopak jeho protějšek Illya Kuryakin je od prvního pohledu grázl s divným přízvukem v kožené bundě, jehož oblíbená činnost je vražedně zírat na všechny kolem a rozbíjet věci, nejlépe obojí zároveň. Má tak trochu problém se zvládáním vzteku, ale když se kouknete blíž, zjistíte, že je vlastně precious cinnamon roll you need to protect.
Zní to tak trochu povědomě?
A to jsem se ani nedostala k tomu, jak Solo zachránil Kuryakina z vody ta scéna byla tak cherik, že to bolelo, Illya má slabost pro šachy a navíc jejich love/hate relationship doprovází sexual tension, která by se dala krájet.

U.N.C.L.E byl pvodně americký seriál ze šedesátých, na který Guy Ritchie mimochode řežisér také tohoto filmu udělal legit Cherik AU. A nesnažte se mi namluvit, že tohle neni Emma Frost, protože je. Sebe samého režisér ve filmu vyobrazil jako šéfa anglické tahné služby Hugh Granta, který to tam všechno shippoval. A to, že má z cheriku stejné feels jako já, dokazuje i jeho volné pojetí beach divorce, kde nebyla ani pláž a ani rozvod, ale naopak... balcony marriage(?).
Nastínění hetero vztah (protože přecejen je to americký film a tam prostě hetero být musí) mezi Illyou a Gaby (Erikem a Raven) není ani zdaleka tak otravný jako ve First Class možná protože vám to nikdo necpe pod nos a vlastně by ani nevadilo, kdyby tam toho bylo víc a tu pusu si nakonec dopřáli, protože byli docela sweet a stejně všichni víme, že si to pak Illya za rohem rozdal se Solem.


Ten film je jako když Pejsek a Kočička vařili dort, zkrátka tam naházeli všechno, co mám ráda, ale nějakým zázrakem z toho nevzešla katastrofa, ale kvalitní film s kvalitním příběhem.
Co dodat... špioni, Cherik, 60. léta, emotionally crippled character with accent and hat, badass ženský. Víc si snad ani nemůžu přát.
Na závěr bych snad ještě dodlala, že je to perfektí kombinace First Class a Kingsmana. Jestli se vám líbil alespoň jeden z těchto dvou, Uncla budete milovat.

10/10 + 5 jako bonus za cherik
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mari Mari | 6. září 2015 v 16:55 | Reagovat

:,^)
já už se jenom těšim jak začnou vycházet fanvids s cherik music a moje srdíčko zapláče mnohem víc.
(neee, vůbec jsem celou dnešní směnu nepřemejšlela o tom zasraně dobrym filmu, nee)(teda asi 3/4 směny, zbytek zaplnil Zarry, thx Sam)(všichni jste špíny)(U.N.C.L.E 99999/10)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama